Wpisz swój email,
aby otrzymywać aktualności


MĄDRE DZIECKO – Dobry Start - kurs rozwoju umiejętności szkolnych dla dzieci z klas 1 i 2

 

Mądre Dziecko „Dobry Start” to program specjalnie skonstruowany dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę w szkole. Kurs ten jest odpowiedzią na potrzeby dziecka i rodzica w trakcie pierwszych dwóch latach nauki.

 

Najważniejszym dla nas celem jest nauczyć dzieci jak się uczyć, oraz rozwinąć ich sprawność czytania, pamięć i koncentrację. Dzięki opanowaniu nawyków „naturalnego uczenia się”, nauka staje się łatwiejsza i daje więcej radości, a mali uczniowie mają większą pewność siebie w szkole. Dzięki treningom, dzieci sprawnie organizują materiał, którego się uczą, zaczynają biegle czytać oraz szybko zapamiętują potrzebne im informacje.

 

Wszystkie techniki dzieci trenują na specjalnie przygotowanych formularzach pracy. Formularze te zawierają wiedzę z zakresu klasy 1 i 2 – czyli dziecko trenuje i uczy się tego, co aktualnie „przerabia” w szkole. Dzięki temu łączymy trening z przygotowywaniem się do lekcji. Bywało tak, że dziecko na zajęciach nauczyło się tego, co później miało na lekcji i dzieląc się wiedzą, otrzymywało pochwałę :)

Ten sposób pracy przygotowuje również dzieci do rozwiązywania testów kompetencyjnych, które będą miały w przyszłości.

 

Bardzo ważnym elementem kursu jest sprawne czytanie. Kiedy dziecko czyta książkę, w jego umyśle rodzą się obrazy pięknych, czarodziejskich krain. Nasza pociecha przeżywa w wyobraźni przygody bohaterów, utożsamia się z nimi, poszerza swój bogaty wewnętrzny świat i przyswaja nowe zachowania. Czytanie pobudza miliony neuronów w jego mózgu, stymuluje ich rozwój, polepsza wyobraźnię, pamięć, inteligencję. Wartość takiej stymulacji dla rozwoju zdolności dziecka jest przeogromna.

Jak pokazuje nasze wieloletnie doświadczenie, odpowiednio skonstruowana zabawa w czytanie, pomaga dzieciom, które stawiają swoje pierwsze kroki w szkole, bezstresowo odkrywać piękny świat książki i rozbudzić w nich czytelniczą pasję. Sprawnie czytające dziecko, lepiej radzi sobie z zadaniami zawartymi w podręcznikach i naturalnie staje się dobrym uczniem.

 

Poprzez uczestnictwo w naszych zajęciach dziecko poznaje wiadomości wykraczające poza poziom szkolny. Zagadnienia fizyki, chemii, przyrody omówione na odpowiednim dla nich poziomie, poszerzają wiedzę dzieci a tym samym pozwalają im niejednokrotnie „zabłysnąć” w szkole. Badanie właściwości wody i powietrza, obserwacja preparatów pod mikroskopem czy odkrywanie cech zasad i kwasów, to tylko niektóre ze sposobów, jakimi posługujemy się na kursie by dziecko zafascynowało się nauką i otaczającym światem.

 

Wspieramy dziecko w łagodnym wejściu w rolę ucznia. Na zajęciach wskazujemy dziecku jego mocne strony i talenty. Dziecko utwierdza się w przekonaniu, że potrafi być samodzielne i radzić sobie z nowymi sytuacjami. Specjalne ćwiczenia pozwalają dzieciom stawić czoło wyzwaniom szkolnym, oraz otwierają na bliskie relacje rówieśnicze.

 

Program kursu oparty jest na kanwie gry fabularnej. Na każdych zajęciach dzieci mają do wypełnienia misję, podczas której z wypiekami na twarzy, przeżywają emocjonujące przygody a równocześnie rozwijają wyobraźnię, pamięć, koncentrację i logiczne myślenie. Stając przed wyzwaniami uczą się jak radzić sobie z emocjami, doświadczają swoich mocnych stron a przez to ugruntowują w sobie przekonanie „poradzę sobie”. Gra zwiększa motywację dzieci i sprawia, że bardziej angażują się one w treningi i w to, co dzieje się na zajęciach.

 

Bardzo ważnym elementem programu jest nowatorska gra edukacyjna „Gniew Smoka”.

Jeśli dziecko ma do wyboru uczyć się tabliczki mnożenia albo grać w Gniew Smoka, na 100% wybierze grę :)

Każde dziecko, które rozpoczyna Kampanię przeciw smokom, rozpoczyna również naukę literek, matematyki i ortografii. Aby zdobyć skarby smoka, bohater musi udzielać poprawnych odpowiedzi umieszczonych na kartach monet w talii skarbów. Zdobyte monety, dziecko wymienia na ekwipunek, dzięki któremu może przystąpić do walki ze smokiem. Wygrany pojedynek daje bohaterowi „łzę smoka” a wraz z nią, bogactwo i sławę. A wszystko to musi się odbyć, zanim przesypie się ostatnie ziarnko piasku w klepsydrze.

Ta gra sprawia, że dzieci uczą się z pasją i zaangażowaniem oraz rozwijają umiejętność rozwiązywania testów pod presją czasu. Jeszcze nie było takiej gry, która tak szybko pomagała dzieciom opanować umiejętności szkolne!

 

Dzięki atmosferze akceptacji dla możliwości dziecka oraz ich różnorodności, dzieci łatwo i szybko się uczą. Małe grupy sprzyjają bezpośredniemu i bliskiemu kontaktowi trenera z każdym dzieckiem. Takie warunki sprawiają, że dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach, a nowo zdobyte wiadomości i umiejętności przekładają się na lepsze radzenie sobie w szkole.

 

Program przewiduje 26 spotkań dla dzieci, raz w tygodniu 2 x po 60 min.
Program obejmuje również 4 warsztaty dla rodziców (4 spotkania po 2 godz.), na których przybliżamy zagadnienia związane z psychologią dziecka.

 

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne lekcje pokazowe!