Wpisz swój email,
aby otrzymywać aktualności


MĄDRE DZIECKO program rozwoju umiejętności szkolnych dla dzieci z klas 3 i 4

 

Program został stworzony z myślą o potrzebach dzieci w środkowym etapie edukacji  w szkole podstawowej. Dzieci mają już za sobą szkolną aklimatyzację, czują się w szkole bezpiecznie, a wizja egzaminów jest daleka. Pojawiają się jednak nowe przedmioty, zmieniają się nauczyciele. To idealny moment by dziecko nauczyło się samodzielności w nauce.

 

Priorytetem na kursie Mądre Dziecko jest poznanie i praktyczne zastosowanie narzędzi i technik, które pomogą dziecku w opanowaniu powiększającego się materiału szkolnego.

Najważniejszym dla nas celem jest nauczyć dzieci jak się uczyć, oraz rozwinąć ich sprawność czytania, pamięć i koncentrację. Dzięki opanowaniu nawyków „naturalnego uczenia się”, nauka staje się łatwiejsza, daje więcej radości, a młodzi uczniowie zyskują większą pewność siebie w szkole. Dzięki treningom, dzieci sprawnie organizują materiał, którego się uczą, zaczynają biegle czytać oraz szybko zapamiętują potrzebne im informacje. Wprawiają się w robieniu uporządkowanych notatek, z których łatwiej powtarzać wiadomości. Rozwijają pamięć, dzięki czemu nauka wiersza, czy przygotowanie do klasówki zajmuje mniej czasu i jest przyjemniejsze.

 

Wszystkie poznane techniki uczenia się dzieci przetrenowują na specjalnie przygotowanych formularzach pracy. Formularze te zawierają wiedzę z zakresu klasy 3 i 4 – czyli dziecko trenuje i uczy się tego, co aktualnie „przerabia” w szkole. Dzięki temu łączymy trening z przygotowywaniem się do lekcji. Bywało tak, że dziecko na zajęciach nauczyło się tego, co później miało na lekcji i dzieląc się wiedzą, otrzymywało pochwałę :)

Ten sposób pracy przygotowuje również dzieci do rozwiązywania testów kompetencyjnych, które będą miały w przyszłości.

 

Bardzo ważnym elementem kursu jest sprawne czytanie. Kiedy dziecko czyta książkę, w jego umyśle rodzą się obrazy pięknych, czarodziejskich krain. Nasza pociecha przeżywa w wyobraźni przygody bohaterów, utożsamia się z nimi, poszerza swój bogaty wewnętrzny świat i przyswaja nowe zachowania. Czytanie pobudza miliony neuronów w jego mózgu, stymuluje ich rozwój, polepsza wyobraźnię, pamięć, inteligencję. Wartość takiej stymulacji dla rozwoju zdolności dziecka jest przeogromna.

Na każdych zajęciach dzieci zajmują się podnoszeniem swojej sprawności czytania. To istotne, gdyż to czytanie decyduje w dużej mierze o ocenach szkolnych.

 

Poprzez uczestnictwo w naszych zajęciach dziecko poznaje wiadomości wykraczające poza poziom szkolny. Zagadnienia fizyki, chemii, przyrody omówione na odpowiednim dla nich poziomie oraz poparte doświadczeniami i eksperymentami naukowymi, poszerzają wiedzę dzieci a tym samym pozwalają im niejednokrotnie „zabłysnąć” w szkole.

 

Ważnym elementem kursu jest rozwój emocjonalny i społeczny dzieci. Biorą one udział w różnorodnych grach i zabawach dramowych. Pomaga to nawiązywać głębsze relacje z rówieśnikami, oparte na współpracy, oraz kształtuje postawę „poradzę sobie!”. Podczas zajęć wskazujemy dzieciom ich mocne strony i talenty. Dzieci utwierdzają się w przekonaniu, że potrafią być samodzielne i mogą poradzić sobie z nowymi sytuacjami. Specjalne ćwiczenia pozwalają dzieciom stawić czoło wyzwaniom szkolnym, oraz otwierają na bliskie relacje rówieśnicze.

 

Program kursu oparty jest na kanwie gry fabularnej. Na każdych zajęciach dzieci mają do wypełnienia misję, podczas której z wypiekami na twarzy, przeżywają emocjonujące przygody a równocześnie rozwijają wyobraźnię, pamięć, koncentrację i logiczne myślenie. Stając przed wyzwaniami uczą się jak radzić sobie z emocjami, doświadczają swoich mocnych stron a przez to ugruntowują w sobie przekonanie „poradzę sobie”. Gra zwiększa motywację dzieci i sprawia, że bardziej angażują się one w treningi i w to, co dzieje się na zajęciach.

 

W tym roku, wprowadziliśmy na zajęcia nowatorską grę edukacyjną „Gniew Smoka”.

Jeśli dziecko stanie przed wyborem, czy uczyć się matematyki czy zagrać w Gniew Smoka, na 100% dziecko wybierze grę :)

Każde dziecko, które rozpoczyna Kampanię przeciw smokom, rozpoczyna również naukę matematyki i ortografii. Aby zdobyć skarby smoka, bohater musi udzielać poprawnych odpowiedzi umieszczonych na kartach monet w talii skarbów. Zdobyte monety, dziecko wymienia na ekwipunek, dzięki któremu może przystąpić do walki ze smokiem. Wygrany pojedynek daje bohaterowi „łzę smoka” a wraz z nią, bogactwo i sławę. A wszystko to musi się odbyć, zanim przesypie się ostatnie ziarnko piasku w klepsydrze...

Ta gra sprawia, że dzieci uczą się z pasją i zaangażowaniem oraz rozwijają umiejętność rozwiązywania testów pod presją czasu. Jeszcze nie było takiej gry, która tak szybko pomagała dzieciom opanować umiejętności szkolne!

 

Dzięki atmosferze akceptacji dla możliwości dziecka oraz ich różnorodności, dzieci łatwo i szybko się uczą. Małe grupy sprzyjają bezpośredniemu i bliskiemu kontaktowi trenera z każdym dzieckiem. Takie warunki sprawiają, że dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach, a nowo zdobyte wiadomości i umiejętności przekładają się na lepsze oceny w szkole.

 

Program przewiduje 26 spotkań dla dzieci, raz w tygodniu 2 x po 60 min.
Program obejmuje również 4 warsztaty dla rodziców (4 spotkania po 2 godz.), na których przybliżamy zagadnienia związane z psychologią dziecka. 

 

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne lekcje pokazowe!