Jesteśmy na Facebooku

Wpisz swój email,
aby otrzymywać aktualności


Konsultacje pedagogiczno-wychowawcze dla rodziców w Edukatce

Czasami zdarza się, że ilość pytań przerasta ilość odpowiedzi, dzieci wchodzą rodzicom na głowę albo przeciwnie –nie chcą z nimi rozmawiać. Kończą się złote metody zasłyszane od przyjaciół i wyczytane w poradnikach. Warto wtedy porozmawiać z kimś, kto posiada profesjonalną wiedzę i znajduje się poza systemem rodzinnym.

Na konsultacje zapraszamy osoby, które:

  • mają kłopoty wychowawcze z dziećmi i nastolatkami (sprzeciw, wybuchy złości, płaczliwość, wymuszanie, konflikty między rodzeństwem, zachowania agresywne i nieakceptowalne, kłopoty ze snem i jedzeniem i in.)
  • chcą wspierać rozwój społeczny dzieci i adolescentów (kłopoty z separacją od rodzica, problemy w grupie rówieśniczej, nadmierna uległość, zachowania agresywne, nieśmiałość, ulegamie wpływom i in.)
  • przeżywają trudne emocje w związku z tym, że ich potrzeby nie sa zaspokojone (są zmęczone, sfrustrowane, zestresowane, mają poczucie, że rezygnują z siebie w kontekście wychowania dzieci lub relacji z partnerem/partnerką)
  • odczytują swoją sytuację rodzinną jako kryzysową (rozwód własny lub kogoś bliskiego, choroba członka rodziny, doświadczanie straty, problemy partnerskie, uzależnienie, zaburzenia jedzenia i in.)

System rodzinny jest tak złożony, że niełatwo wymienić wszystkie okoliczności, jakie wymagają profesjonalnej pomocy. Każdy z nas indywidualnie podejmuje decyzję czy wystarczy mu zasobów żeby poradzić sobie z tym, co go spotyka.

Konsultacje mają charakter spotkania indywidualnego lub rodzinnego w zależności od kontekstu i chęci Klienta. Sesja konsultacyjna trwa 50min. Klient może skorzystać z trzech sesji, po ostatniej wspólnie z terapeutą podejmuje decyzję czy ma potrzebę dalszego korzystania z pomocy. Jeśli taka potrzeba istnieje, Klient kierowany jest do odpowiedniego miejsca (ośrodka pomocy psychologicznej lub innego, adekwatnego do sytuacji).

Co zyskuje Klient?

  • pomoc doświadczonego terapeuty wyposażonego w fachową wiedzę i narzędzia praktyczne
  • nową perspektywę dla swojej sytuacji
  • umiejętności pozwalające poradzić sobie z trudnościami w przyszłości
  • rozmowę w bezpiecznej, nieoceniającej atmosferze
  • czas dla siebie, moment skupienia się na sobie, swoich emocjach i potrzebach, bardzo cenny w rozpędzonym świecie

Konsultacje odbywają się w siedzibie Edukatki zarówno w godzinach przedpołudniowych jak i popołudniowych, wieczornych.
Konsultacje prowadzi pedagod, terapeuta Joanna Sowińska, związana z działaniami Edukatki od stycznia 2009r.

Koszt 1 spotkania ( 50min ) - 50,00pln
Umów się na dogodny termin bezpośrednio ze specjalistą: Konsultacje Pedagogiczne NAPISZ DO NAS